تقویت پی و فونداسیون

توسط0
197

تقویت پی و فونداسیون

استحکام یک ساختمان در فوندانسیون آن نهفته است. هدف اصلی تقویت پی و فونداسیون این است که سازه را در بالای آن نگه دارد و آن را عمودی نگه دارد. برعکس ، یک فونداسیون ضعیف ساخته شده می تواند برای ساکنان و محله خطرناک باشد. این روزها که ساختمان های بلند مرتبه آسمان را لمس کرده اند ، داشتن پایه های قدرتمند اهمیت بیشتری پیدا کرده است. بنابراین ، تعیین کیفیت ساخت و ساز هنگام جستجوی مجتمع های اداری ، فروشگاه ها یا آپارتمان هایی برای فروش یا جاهای دیگر کشور بسیار ضروری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تقویت تقویت پی و فونداسیون بر روی لینک زیر کلیک کرده و با کارشناسان متخصص ما صحبت کنید.

تماس با ما

 

هدف از تقویت پی و فونداسیون چیست؟

فونداسیون سه نقش عمده در ساخت سازه ایفا می کند.تقویت پی و فونداسیون

قسمت اصلی این است که بار کل ساختمان را تحمل می کند

یک پایه خوب و مستحکم ساختمان را ثابت نگه می دارد در حالی که نیروهای طبیعت موجب تخریب می شوند. فونداسیون های ساخته شده ، ساکنان ساختمان را در هنگام بلایایی مانند زلزله ، سیل ، باد شدید و غیره ایمن می کند.

تقویت پی و فونداسیون باید به گونه ای ساخته شود که رطوبت زمین را از نفوذ و تضعیف ساختار جلوگیری کند.

به گفته کارشناسان و مهندسان ساختمان ، بنیاد باید بتواند بارهای “مرده” و بارهای “زنده” را تحمل کند. بار مرده وزن یا بار خود ساختار اصلی است. به این حالت بار ثابت گفته می شود. از طرف دیگر ، بار زنده وزن افراد و اجسام دیگری است که با خود به همراه می آورند. فونداسیون باید محکم باشد و بتواند وزن کل ساختمان را به زمین هدایت کند. اگر ساختمان در مناطق شیب دار یا زمین مرطوب ساخته می شود ، فونداسیون باید سفارشی و با دوام باشد. اساس خانه چیزی است که همه چیز بر آن استوار است. قرار است پایه ای بادوام باشد که بتواند در برابر هر چیزی مقاومت کند.

علائم فونداسیون آسیب دیده که نیاز به بهبود دارد

در برخی موارد ، دیدن فشار و نیرویی که یک بنیاد تحت آن قرار دارد می تواند یک چالش باشد. برخی از آنها آمده است.

ترک های بنیاد

شاید شایع ترین علامت فونداسیون آسیب دیده ایجاد ترک باشد. ترک های قابل مشاهده معمولاً پس از ترک های پنهان ایجاد می شوند ، به این معنی که مشکل احتمالاً گسترده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. در صورت خرابی دیوارهای خارجی ، این یک نگرانی کلیدی است. در داخل خانه ، یک زیرزمین ممکن است علائم شکستگی خط مو و آسیب دیدگی را نشان دهد.

سقف و دیوارهای تاب دار

دیوارهای داخل خانه ممکن است بینش بیشتری را در مورد آنچه در زیر آن اتفاق می افتد ارائه دهند. اگر تاب خوردگی وجود داشته باشد ، مانند دیوارها یا سقف دیگر صاف و مسطح نیستند ، این می تواند نشان دهنده تغییر خانه باشد. با نگاه کردن به گوشه اتاق های خانه نیز می توان آن را پیدا کرد. آن ها دیگر ممکن است به خوبی مطابقت نداشته باشند. اگر گوشه ها ، قالب ها ، اتصالات و سقف دیگر هم تراز نیستند ، این می تواند نگران کننده باشد.

آسیب آب

در بسیاری از موارد ، آسیب فونداسیون از آب ناشی می شود. اگر آب به درستی از ساختار خارج نشود ، این می تواند یک پایه آسیب دیده ایجاد کند. فونداسیون های بتنی فقط قبل از شروع به خرد شدن می توانند تا حد زیادی رطوبت خود را جمع کنند.

علائم ساختاری

چند نشانه ساختاری دیگر نیز باید مورد توجه قرار گیرد. پله های شیب دار ، پنجره هایی که دیگر مربع نیستند ، کف هایی که دیگر سطح ندارند و درهایی که به طور مناسب تراز نشده اند نیز نشانه هایی هستند. وقتی اشیاء در یک جهت روی زمین می چرخند ، یا درها محکم بسته نمی شوند ، ممکن است متوجه این موارد شوید.

مزایای تقویت پی و فونداسیونتقویت پی و فونداسیون

شکی نیست که مزیت اصلی تقویت بنیاد یک ساختمان ، ایمن ساختن آن است. با این حال ، مزایای دیگری نیز وجود دارد. در برخی موارد ، این امر به شما اطمینان می دهد که ملک با ارزش است و می توانید آن را بفروشید. بدون تعمیرات ، ممکن است پیدا کردن خریدار دشوار باشد. علاوه بر این ، فونداسیون با خسارت قابل توجه نیز ممکن است بیمه خانه را دشوارتر کند.

تعمیر بنیاد مسکونی چیزی نیست که به تعویق بیفتد. اگر فکر می کنید نگرانی در مورد ساختار شما وجود دارد ، به مهندس یا پیمانکار مراجعه کنید تا تعیین کنید کدام راه حل ها برای نیازهای شما مناسب است.

 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما