اف ار پی ارزان

توسط0
454
اف ار پی ارزان

الیاف اف ار پی برای مقاوم سازی ساختمان یا سازه به کار برده می شود. در واقع اف ار پی یکی از روش های مقاوم سازی می باشد که امروزه کاربرد بسیاری دارد. از انواع مقاوم سازی می توان به مقاوم سازی با FRP ، ژاکت فلزی ، تقویت اسکلت ، ژاکت بتنی و … اشاره نمود. یکی از رایج ترین و پر کاربرد ترین روش های مقاوم سازی سازه ، مقاوم سازی با اف ار پی می باشد. این روش دارای مزایای بسیاری است اما علت محبوبیت آن ارزان قیمت بودن الیاف اف ار پی می باشد. این روش در مقایسه با روش های دیگر از لحاظ هزینه بسیار با صرفه تر است به همین علت افراد برای مقاوم سازی ساختمان های خود بیشتر از این روش استفاده می کنند. الیاف اف ار پی ارزان قیمت امروزه در بیشتر ساختمان ها به کار برده شده است.

الیاف اف ار پی با توجه به جنس آن ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع مزیت های متفاوتی نیز دارا می باشند. از انواع مختلف الیاف اف ار پی می توان به اف ار پی کربن ، شیشه ، آرامید و بازالت اشاره نمود. در میان این الیاف ها ، کربن پر کاربرد ترین الیاف در زمینه ی مقاوم سازی ساختمان به حساب می آید. علت پر کاربرد بودن الیاف کربن ، مقاومت بالا در مقابل شرایط محیطی مختلف و میزان سختی بالا می باشد. به همین علت این نوع الیاف بسیار مناسب افزایش مقاومت سازه یا ساختمان می باشد.

مزایای مقاوم سازی با اف ار پی

۱- یکی از مهم ترین مزایای استفاده از الیاف اف ار پی ارزان قیمت بودن آن است که باعث محبوبیت آن در مقایسه با روش های دیگر شده است.

۲- اف ار پی دارای میزان مقاومت کشش بالایی می باشد.

۳- اف ار پی دارای وزن کمی می باشد و ب همین علت ساختمان نیازی به تحمل کردن وزن زیاد ندارد.

۴- از جمله مزیت های این روش سهولت در اجرای آن می باشد.

۵- این نوع الیاف دارای عمری طولانی می باشند.

البته استفاده از این روش مزیت های دیگری نیز به همراه دارد که در این مقاله به توضیح آن نخواهیم پرداخت.

 

 

 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما